Iedereen goed gestemd in de Oomkegast

In Boerakker was het vandaag een gezellige drukte van jewelste bij het stembureau in de Oomkegast. Al vroeg kwamen de eerste stemmers binnen, Boerakkerders en Lucaswolders, allemaal even goed gestemd. Er werd wat bijgekletst in de rij, hier en daar een kwinkslag gemaakt en natuurlijk ook serieus gestemd, al bleef het allemaal heerlijk nuchter en dorps.
Van jong tot oud, van rood tot blauw en alles daartussenin: alle partijen kwamen vandaag letterlijk en figuurlijk voorbij. De sfeer was gemoedelijk: geen verhitte debatten, hooguit een grapje over het juiste vakje treffen of de wens voor een potlood met automatische piloot.
In vergelijking met Tolbert was het allemaal wat rustiger. Daar leek het aanvankelijk wel spitsuur bij de huisartsenpraktijk, tot bleek dat de lange rij niet voor de verkiezingen was, maar voor de griepprik. In Boerakker geen rijen, maar een soepel stemproces, mede dankzij de enthousiaste vrijwilligers die de hele dag klaarstonden met uitleg, een glimlach en een vriendelijk woord.
Er was zelfs een speciale parkeerplek voor mindervaliden ingericht, zodat echt iedereen de kans kreeg om zijn stem uit te brengen.
De Oomkegast is nog geopend tot 21.00 uur, dus wie nog niet geweest is: hup, trek de jas aan en kom nog even stemmen. Daarna lekker naar huis, voeten op tafel en kijken hoe het land gestemd heeft. Boerakker in elk geval: goed gestemd en goed geregeld!
